НОВИНИ

США не домовились з Китаєм та Росією щодо ситуації в Сирії

Росія та Китай не намагаються «дивитись крізь пальці» на насильство в Сирії та розуміють небезпеку громадянської війни в країни, проте Москва та Пекін наразі не готові підтримати вимогу щодо відставки президента Сирії Башар Асада. Про це заявив по завершенню саміту Великої Двадцятки у Мексиці 19 червня президент США Барак Обама.

З його слів ситуація в Сирії була однією з головних тем переговорів з президентом РФ Владіміром Путіним та керівником КНР Ху Цзіньтао, в рамках саміту Великої Двадцятки.

"Буде неправда, якщо я скажу, що наші позиції зійшлись, проте Росія і Китай признали, що ситуація серйозна, що вона не відповідає нашим інтересам та інтересам сирійського народу. Вони також згодні,що вирішення цієї проблеми принесе користь усім нам", - сказав Обама після саміту G20 в мексиканському Лос-Кабос.

Він зазначив, що Росія і Китай поки "не підписалися" ні під одним планом, що забезпечує політичні зміни в Сирії."Вони опираються в тому, щоб забезпечити тиск, необхідний для відмови  Асада від влади, але в той же час усвідомлюють небезпеку громадянської війни в Сирії", - вказав Обама.

Президент Росії Владімір Путін в свою чергу  заявив, що сирійська опозиція не представляє інтересів всього народу країни.

«Так, ми знаємо, що частина сирійського народу, яка представлена озброєною опозицією, хотіла б, щоб президент Асад пішов. Але це ще не весь сирійський народ», - підкреслив Путін.

З його слів, зміна влади в Сирії повинна відбутись лише конституційним  шляхом. На думку Путіна,  потрібно провести переговори з усіма сторонами конфлікту та домогтись від них  припинення кровопролиття.

Читайте також: Росія провокує серйозну ескалацію конфлікту в Сирії

Нагадаємо, 7 червня спецпосланець Ліги арабських держав та ООН Кофі Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується.

12 квітня у Сирії вступила в дію угода про перемир’я та припинення вогню, згідно з планом, підготовленим спеціальним посланцем ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.