НОВИНИ

Прем’єр Великобританії відмовився говорити про Фолклендські острови

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що відмовився прийняти лист від президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, у якому йшлось про суверенітет Фолклендських островів, на саміті Великої двадцятки в Мексиці, що завершився 19 червня.

За словами Кемерона, він поговорив з Кіршнер на саміті, підкресливши, що Аргентина повинна поважати точку зору жителів британської заморської території. У наступному році на Фолклендах пройде референдум щодо визначення політичного статусу, який має остаточно вирішити приналежність архіпелагу.

З інформації міністра МЗС Аргентини Ектора Тімермана, між лідерами країн відбулась  коротка бесіда в кулуарах саміту.

«Прем'єр-міністр Великобританії заявив, що не збирається обговорювати питання про суверенітет островів, на що президент (Аргентини-ред.) йому відповіла, що також не має наміру обговорювати це питання, однак хотіла б обмінятися думками, як це передбачено резолюціями ООН, показавши ці резолюції Камерону ", - сказав Тімерман.

З його слів, британський прем’єр відмовився взяти резолюції, розвернувся та пішов, не попрощавшись.

Як повідомлялось, 15 червня під час виступу перед комітетом ООН з деколонізації Крістіна Фернандес де Кіршнер заявила, що  Фолклендські острови належать Аргентині як історично, так і географічно.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Лондон буде відстоювати своє право на острови.

Фолклендські острови є британською територією у Південній Атлантиці. Аргентина ж називає острови Мальвінськими й вважає їх своєю територією. У квітні 1982 року між двома державами відбувся збройний конфлікт, у результаті якого аргентинці потерпіли поразку.

Читайте також: Війна за далекі острови. Фолклендська війна визначила розвиток військового флоту й авіації