НОВИНИ

До об'єднаної опозиції можуть приєднатися Гриценко і Катеринчук

Керівництво партії "Батьківщина" веде переговори про збільшення числа партій, представники яких будуть балотуватися до Верховної ради за списком цієї політичної сили. Серед нових учасників об'єднання можуть виявитися, зокрема, лідери "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко та Європейської партії Микола Катеринчук.

Про це пише газета "Коммерсант-Украина".

Про те, що Анатолій Гриценко і Микола Катеринчук беруть участь в переговорах з керівництвом "Батьківщини" повідомив один із народних депутатів опозиції.

Катеринчук не став заперечувати факт ведення переговорів, проте порекомендував дізнатися їх подробиці у керівництва "Батьківщини".

"Триває переговорний процес, як тільки він завершиться, я про це повідомлю Переговори перебувають на завершальній стадії", - заявив у свою чергу Гриценко.

Крім партій, в переговорах також беруть участь представники громадських організацій і меджлісу кримсько-татарського народу.

Так, лідер меджлісу кримсько-татарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв повідомив, що конкретних пропозицій від "Батьківщини" поки не було, "проте консультації ми проводимо не тільки з об'єднаною опозицією, але і з іншими демократичними силами, які до неї не входять".

За словами Джемілєва, остаточне рішення про формат участі у парламентських виборах курултай прийме 21 липня.

Про свою підтримку об’єднаної опозиції заявила також глава організації "Громадський спротив" Олександра Кужель.

"Не знаю, коли вони збираються оголошувати про другу хвилю об'єднання, і чи будуть в ньому брати участь громадські організації, але про те, що я працюю з об'єднаною опозицією, я говорила з першого дня!" - заявила вона.

Нагадаємо, наприкінці квітня лідери шести політичних сил ("Батьківщина", Фронт змін, Народна самооборона, Реформи і порядок, "За Україну!" і НРУ) підписали "Декларацію єдності", в якій зобов'язалися "забезпечити перемогу демократичних сил" шляхом висунення спільного виборчого списку.

Оскільки нове виборче законодавство забороняє участь у виборах блоків партій, список об'єднаної опозиції було вирішено зареєструвати в Центрвиборчкомі від імені партії "Батьківщина".

Зазначимо, що у березні Катеринчук запевняв, що його політична сила самостійно братиме участь у виборах до Верховної Ради в жовтні 2012 року. Однак у травні він заявив, що Європейська партія готова приєднатися до об'єднаної опозиції для участі у виборах.

У свою чергу Гриценко заявляв, що партія "Громадянська позиція" має намір визначитися з форматом своєї участі у виборах Ради в травні-червні. При цьому він заявляв, що не балотуватиметься на виборах-2012 у мажоритарному окрузі.