НОВИНИ

Партія Ющенка звинувачує КОД у застосуванні сталінських методів

У "Нашій Україні" вважають, що Комітет опору диктатурі бореться сталінськими методами з патріотичними силами замість боротьби з чинною владою. Про це йдеться у відкритому листі голови політвиконкому партії "Наша Україна" Сергія Бондарчука керівництву Комітету опору диктатурі.

Він наголошує, що написати цього листа його спонукали повідомлення у ЗМІ, з яких він із подивом дізнався про виключення партії «Наша Україна» з лав Комітету опору диктатурі.

Бондарчук переконаний, що у КОДі є багато людей, які не поділяють такого рішення та усвідомлюють його хибність і навіть шкідливість для опозиційного руху.

"Однак ви, які вважаєте, що приватизували КОД і маєте право виступати від імені всієї опозиції, швиденько винесли вирок і тут же привели його у виконання – у найгірших традиціях сталінських судилищ: заочно, без врахування думки звинувачених і свідків", - зауважує він.

Бондарчук підкреслює, що з КОДу було виключено партію, яка стала безпосереднім ініціатором його створення і одним із засновників.

"Проте, як виявилося, шляхетна ідея протидії будь-яким проявам авторитаризму та диктатури була використана вами винятково для реалізації власних політичних амбіцій та створення такої собі монополії на опозиційність", - зазначає Бондарчук.

"Задля цього ви не гребуєте ні підміною понять, ні відвертою брехнею. І коли я чую від вас щось на кшталт "Хто не з нами – той за Януковича", я бачу щось дуже схоже на виверти геббельсівської пропаганди", - додає він.

Як наслідок, зауважує Бондарчук, з самого початку створення КОД у ньому почалися полювання на відьом та спроби ділити партії за принципом "праведних" і "неправедних", "правильної" і "неправильної" опозиції.

На його переконання, першими жертвами такого підходу стали "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та "УДАР" Віталія Кличка, в якому ви відчуваєте головного конкурента.

"Зараз до "неправедних" було зараховано "Нашу Україну". Звичайно, я виявився поганим партнером для ваших оборудок. Увесь час я задавав незручні запитання, на які ви так і не завдали собі клопоту відповісти, та виступав з ініціативами, які не відповідали вашим планам " прихватизації" опозиційного руху", - переконаний він.

Крім того, Бондарчук звинуватив членів КОДу у "проведенні ганебного договірного матчу на майданчику Верховної Ради при ухваленні мовного закону".

Нагадаємо, 15 червня прес-служба партії "Батьківщина" повідомила про виключення партії Віктора Ющенка з Комітету опору диктатурі у зв’язку з "систематичним порушенням" "Нашою Україною" попередніх рішень КОДу та за "систематичну співпрацю з режимом" президента Віктора Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.