НОВИНИ

Екс-міністр: в Україні місцеві бюджети все більше залежать від центральної влади

В Україні спостерігається тенденція до скорочення самостійності місцевих бюджетів за рахунок збільшення частки централізованого управління. Здатність бюджетів самостійно фінансувати власні витрати знижується. Таку думку в статті у газеті "Дзеркало тижня. Україна" висловив колишній міністр економіки Богдан Данилишин.
«Спостерігається тенденція до скорочення самостійності місцевих бюджетів за рахунок збільшення частки централізованого управління. У більшості місцевих бюджетів цей показник не перевищує 50%. При цьому у розглянутий період була відзначена тенденція до зростання питомої ваги дотацій та субвенцій в доходах місцевих бюджетів. Це свідчить про зростання ступеня залежності бюджетів від органів державної влади. Здатність бюджетів самостійно фінансувати власні витрати знижується», - пише Данилишин.
 
За його словами, причиною бюджетної «самонедостатності» регіонів є як неефективна діяльність місцевих органів влади з формування власної доходної бази, так і чинне нормативно-правове обмеження фінансових можливостей регіонів.
 
«Фактично місцеві бюджети в Україні «самонедостаточни» апріорі. Згідно з українським законодавством, за місцевими бюджетами закріплені джерела надходжень, використовуючи які жоден регіон не здатний покрити витрати без зовнішньої допомоги. Потенційні можливості збільшення власних податкових надходжень є дуже обмеженими. Надходження до місцевих бюджетів мало залежать від рівня соціально-економічного розвитку регіонів. Крім зростання доходів громадян і розвитку дрібного бізнесу, жодне позитивне зрушення не матиме відчутного впливу на доходи місцевих бюджетів», - зазначив екс-міністр.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.