НОВИНИ

ЖЕК пообіцяв відновити паркан довкола Стрітенської церкви у Києві

ЖЕК після порозуміння з представниками церкви пообіцяв власними силами відновити пошкоджений паркан навколо території, де відбудовується пам’ятка Київської Русі - Стрітенська церква. Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в місті Києві.

Як повідомили правоохоронці, 14 червня близько десятої години ранку надійшло повідомлення про те, що невідомі зламали та викрали частину паркану біля Стрітенської церкви.

Правоохоронці з’ясували, що паркан почали демонтувати працівники одного з ЖЕКів у зв’язку з тим, що представники церкви досі не надали необхідний пакет дозвільних документів, незважаючи на неодноразові вимоги. Їх також було неодноразово попереджали, що у разі ненадання пакету документів паркан знесуть.

Вже коли працівники комунального підприємства демонтували частину паркану, представники церкви надали їм необхідний пакет дозвільних документів.

На даний час конфлікт урегульовано, сторони дійшли консенсусу. Представники ЖЕКу пообіцяли власними силами відновити пошкоджений паркан, зазначили у київській міліції.

Нагадаємо, Церква Стрітення Господнього, яка після відбудови належатиме УПЦ КП, - єдиний храм, закладений в часи Київської Русі, який ще може бути відбудований в Києві, і на відновлення якого рішенням Київради передбачено кошти.

Церква була побудована князем Ярославом Мудрим, кілька разів перебудовувалася, доки її не знищили більшовики у 1934 році.

Офіційною причиною знесення церкви називають плани тодішньої влади реконструювати площу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.