НОВИНИ

Італійський суд визнав кримінальне переслідування Авакова політично вмотивованим

Італійський суд попередньо розглянув справу екс-губернатора Харківщини Арсена Аракова і відмовився обмежувати його свободу на території Італії. Про це заявив сам Аваков в інтерв’ю інтернет-виданню «Главное».

Крім того суд також визнав, що кримінальне переслідування Аракова в Україні політично мотивоване.

«Хочу зазначити, що в рішенні суду, яке прийнято за підсумками попереднього слухання, дві третини загального обсягу тексту - визнання факту політичної мотивації мого переслідування. І це ясно свідчить про те, що італійський суд досить уважно вивчив матеріали справи і документи, надані моїм захистом. Тому і я, і мої адвокати, сподіваємося на об'єктивне і неупереджене рішення, яке буде мотивовано не політичною доцільністю, як це відбувається в Україні, а Законом», - розповів Аваков.

Він також повідомив, що наразі суд вивчає матеріали, надані МВС України із запитом на екстрадицію.

«Після цього ці матеріали будуть надані захисту, вивчені адвокатами. І відбудеться остаточне судове засідання. До речі, як я і припускав, українське «правосуддя» зовсім не поспішає з подачею матеріалів - тому процес затягується», - зауважив екс-губернатор.

Він також пояснив, що надання політичного притулку чи статусу політичного біженця не належить до компетенції суду.

«Це питання розглядається тільки за фактом звернення до уряду країни з відповідним проханням. Про це говорити передчасно. Поки розберемося з судом щодо екстрадиції ... Я, втім, не виключаю, що виникне така необхідність, це буде залежати від багатьох факторів.На даний момент я є повноправним громадянином України. В Італії ж перебуваю в статусі очікувача вердикту суду», - підкреслив Аваков.

Як повідомлялось, 12 квітня італійський суд прийняв рішення про звільнення екс-глави Харьківської ОДА Арсена Авакова, який був затриманий наприкінці березня в Італії.

Адвокат Авакова повідомив, що розгляд питання про екстрадицію його підзахисного з Італії до України продовжується. Проте в Генпрокуратурі України повідомили, що суд в Італії обрав стосовно Авакова домашній арешт. Натомість адвокат Авакова Коррадо Олівьеро спростував цю інформацію. Аваков заявив про намір подати до суду на Генпрокуратуру.

23 квітня Апеляційний суд Харківської області підтвердив законність порушення кримінальної справи проти колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова. Суд розглянув апеляційну заяву адвоката Авакова Юрія Вишневецького на рішення Червонозаводського районного суду Харкова, яким той визнав законним порушення справи проти Авакова, і залишив скаргу без задоволення.

Нагадаємо, 20 березня Червонозаводський райсуд Харкова підтвердив законність порушення справи проти Авакова.

17 квітня Аваков заявив про підробку його підписів на документах, які фігурують у справі проти нього.

26 січня прокуратура Харківської області порушила справу проти Авакова за підозрою в причетності до незаконного відчуження в 2009 році 55 га землі посадовими особами Харківської обладміністрації та Головного управління Державного комітету  земельних ресурсів у області.