НОВИНИ

Спікер кримського парламенту розповів про агресивне україномовне середовище

Спікер Верховної Ради Криму Володимир Константинов закликав Росію посилить освітню та культурну присутність в Україні. Про це він заявив у Лівадійському палаці в Ялті під час громадського українсько-російського форуму «Взаємодія 2011» 7 червня, повідомляє прес-служба ВР Криму.

На відкритті форуму спікер відзначив, що російськомовне населення Україна все ще перебуває в агресивному інформаційному середовищі, яка поступово руйнує на рівні масової свідомості спільну історичну пам'ять і традиції. «Ми зобов'язані спільними зусиллями поставити цьому надійний заслін, повернути відносини між нашими народами на вищий рівень довіри. Росія повинна посилити свою освітню та культурну присутність не тільки в Криму. Ми чекаємо більш активної підтримки співвітчизників», - сказав Константинов.

Спікер Криму вважає правильним пошук нових форм співпраці українських та російських гуманітаріїв, проведення спільних культурологічних акцій, святкування пам'ятних дат історії, ювілеїв видатних діячів літератури і мистецтва.

Нагадаємо, у лютому Прокуратура Криму не проводила перевірки з приводу висловлювання спікера кримського парламенту Володимира Константинова, який заявив, що його дратує те, що на адресу кримської влади надходить кореспонденція українською мовою.

5 червня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект "Про основи державної мовної політики".

Читайте також: Яких помилок припускаються захисники української мови, і як їм узяти ініціативу до своїх рук