НОВИНИ

США відновлює на Тихоокеанських островах військові бази часів Другої світової війни

В рамках нової концепції «повітряно-морський бій» та тихоокеанської стратегії США планує відновити ряд занедбаних військових об’єктів для потенційного використання під час нового конфлікту в Тихому океані. Про це повідомляє The Foreign Policy.

Ключовим компонентом цього плану є реконструкція давно закинутих аеродромів, розкиданих під час Другої світової війни по всьому Тихому океану. Ці аеродроми мають використовуватись американськими літаками у разі, якщо конфлікт виявиться неминучим. Це діятиме подібно до того як працювала концепція розсіювання військових баз під час Холодної війни.

Ідея відкриття баз дозволить США розсіяти ескадрилью з тим, щоб зробити її менш вразливою до ракетних ударів у разі конфлікту з Китаєм.

Як пише видання, схоже, що американська морська піхота вже почала втілювати цей план в життя. Так, минулого місяця морські піхотинці відремонтували 800-футову злітно-посадкову смугу Baker на закинутій військовій базі North Field на острові Тініан та аерофінішер для авіаносців на посадковій смузі не використовуваної наразі частини острова West Field. Після цього морська піхота F/A-18D Hornets з недалекого Гуаму здійснила на West Field пробні посадки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.