НОВИНИ

Янукович скоротив візит до Латвії, щоб не відвідувати музей радянської окупації

У ході підготовки візиту президента Віктора Януковича до Латвійської Республіки українська сторона відмовилася від відвідин главою держави Музею окупації. Про це пише «Сегодня» з посиланням на джерело в латвійських дипломатичних колах.

У зв'язку з цим програма офіційного візиту була скорочена до одного дня, хоча планувалася, як дводенна. В ході коректування програми був змінений і статус візиту - з найвищого державного на офіційний. «Ми економимо бюджетні кошти», - сказав глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін і підморгнув.

У той же час зазначений музей відвідав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Під час візиту до Латвії Янукович зустрівся із латвійським президентом Валдісом Затлерсом у Ризькому замку, після чого вони вийшли до журналістів. Спочатку питання задавали українською та латиською, однак друга половина прес-конференції пройшла російською без перекладачів.

Довідка Тижня. Музей окупації Латвії (латиською Latvijas Okupācijas muzejs) - музей у Ризі, експозиція якого висвітлює період історії Латвії c 1940 по 1991 року. Даний період ділиться творцями експозиції на три етапи, які мають такі назви: «перший рік радянської окупації (1940-1941)», «окупація нацистською Німеччиною (1941-1944)», де є спеціальний відділ присвячений Голокосту на території Латвії, і «післявоєнна радянська окупація (1944-1991)»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги