НОВИНИ

Лутковська не вважає Тимошенко "політичним в’язнем"

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська не вважає, що екс-прем’єр України Юлія Тимошенко є політичним в’язнем. Про це вона заявила в ефірі 5 каналу.

"Політв'язень в розумінні, яке існувало ще за часів Радянського Союзу - це людина, яка була засуджена у зв'язку зі своїми політичними переконаннями. Якщо ми говоримо зараз про це, то я в справі Тимошенко, щонайменше, яка є зараз і яку можна прочитати у відкритих джерелах, у вироку суду і в рішенні апеляційної інстанції бачу кримінальну складову, а не політичну", - пояснила Лутковська.

Вона також заявила, що на екс-омбудсмена Ніну Карпачову ніхто не чинив тиску.

"Відбулися певні події, які Ніна Іванівна розтлумачила як тиск на неї або на співробітників секретаріату", - зазначила омбудсмен.

Вона пояснила, що сама Карпачова звернулася до генеральної прокуратури із заявою щодо Тимошенко, "підкріпила свою заяву експертним висновком, який підписали не експерти, а два співробітники секретаріату".

"В результаті, прийшли співробітники прокуратури і попросили дозволу добровільно поговорити зі співробітниками секретаріату, які написали цей висновок. Розмова відбулася, розмова закінчилася. Все", - сказала Лутковська.

Вона також зазначила, що намагалася розібратися, на підставі чого Карпачова робила гучні політичні заяви у справі Тимошенко, і знайшла виробництво, яке було розпочато екс-омбудсменом.

"Знайшла, загалом, досить невелику кількість матеріалів. Звичайно, частина відправлена ​​в прокуратуру, і прокуратура повинна розбиратися в питанні порушення чи відмови в порушенні кримінальної справи. А все те, що знаходиться в офісі на сьогоднішній момент, по-перше, вже втратило свою актуальність, а по-друге, не дає можливості робити ті політичні заяви, які були зроблені. Тому зараз відправлені нові запити, чекаю на нову інформацію", - сказала Лутковська

Нагадаємо, 24 квітня Верховна Рада призначила уповноваженою з прав людини Валерію Лутковську.