НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

Льовочкіна звинуватила депутатів ПАРЄ в незнанні географії

У четвер у Парижі відбулося засідання Моніторингового комітету ПАРЄ. За інформацією Тижня, з-поміж інших гострих питань обговорили й українську політичну ситуацію.

“Було трохи дивно слухати Юлію Льовочкіну, - розповів Тижню присутній на засіданні депутат одного з західних парламентів. - Вона запевняла нас, що Європа не знає навіть, де на карті знаходиться Україна, і що ніби народові України “набридло слухати про здоров’я Юлії Тимошенко”, очевидно, з тим, аби віднадити доповідачок Ради Європи провідувати пані Тимошенко за ґратами. Чесно кажучи, вийшло непереконливо”.

На засіданні виступила доповідачка з моніторингу України Маріетта де Пурбе-Ленден, яка розповіла про своє побачення з Юлією Тимошенко. Наголосила, що та весь час лежить, що в її палаті цілодобово працює відеоспостереження. Через це чимало медичних маніпуляцій здійснюються в темряві — аби зберегти право на інтимність. Доповідачка підкреслила неприпустимість подібного поводження і висловила стурбованість станом здоров’я Юрія Луценка та тим фактом, що йому не повідомили справжній діагноз та лікували не від того, від чого потрібно було.

Комітет стежитиме за розвитком подій, і пані Репс та де Пурбе-Лінден сподіваються знову приїхати до України в червні, до початку літньої сесії ПАРЄ.

Читайте також: Співдоповідач ПАРЄ: «У Ради Європи закінчується терпіння щодо України»

Доповідачка також відзначила, що хоч і деякі нові законодавчі акти дійсно ухвалили в Україні, та важливо побачити, як вони реально втілюватимуться. Бо скоро вибори, і в цей період все може перерватися. А Україна вже 17 років в Раді Європи, то час вже про щось доповісти конкретно.

Заступник голови української делегації в ПАРЄ Ольга Герасим’юк також взяла слово. За інформацією джерела Тижня, вона розповіла про штучний конфлікт навколо мовного питання, який роздмухує українська влада, щоб відволікти людей від суспільно-політичної катастрофи в державі .

«Пані Герасим’юк сказала, що за останній короткий час українська політична модель все більше уподібнюється білоруській, - розповів західний депутат. - Вона пояснила, що просуваючи закон про російську мову, який насправді не захищає її, а використовує мову як політичний механізм, влада хоче поглибити розкол у суспільстві перед виборами, і виконує завдання  політтехнологів з Кремля. Юлія Льовочкіна викрикувала, що це неправда, а російський колега Жириновського Леонід Слуцький похвалив те, що відбувається в Україні. І це цікаво дослідити».

Наступна, літня сесія ПАРЄ відбудеться 25-29 червня в Страсбурзі. Не виключено, що українську ситуацію буде обговорено в режимі термінових дебатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.