НОВИНИ

Опозиція заявляє, що "регіонали" готують масову фальсифікацію виборів

Фракція БЮТБ вважає, що запропоновані провладною більшістю зміни до закону про вибори Верховної Ради направлені на створення на законодавчому рівні можливості масової фальсифікації результатів виборів. Про це заявив лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем’якін, коментуючи зареєстрований законопроект про зміни до Закону про вибори (№10533), передає прес-служба БЮТБ.

«Я звертаюсь до українського суспільства: спроба Партії регіонів та їх сателітів у змінити виборче законодавство і узаконити фальсифікацію – це спроба позбавити вас голосу», - заявив він.

На його переконання, внесення і розгляд такого законопроекту у Верховній Раді відкриє «Скриньку Пандори», що неминуче призведе до паралізації роботи парламенту. «Опозиція буде виступати категорично проти того, щоб будь-які зміни вносилися до виборчого закону всупереч досягнутим раніше домовленостям», - заявив Кожем’якін.

Читайте також: Чим небезпечні зміни закону про вибори

 «Як керівник опозиційної фракції українського парламенту,  звертаюсь до представників міжнародних інститутів, які спостерігають за дотриманням демократичних норм проведення виборів у всьому  світі. Україна взяла на себе зобов’язання проводити вільні, чесні, справедливі і прозорі вибори. Верховна Рада прийняла закон, який забезпечує проведення саме таких виборів. І сьогодні намагання провладної Партії регіонів змінити законодавство – це фактично початок підготовки до масової фальсифікації виборів, спотворення волевиявлення українських громадян і остаточна руйнації демократії в нашій державі», - заявив Кожем’якін. 

Нагадаємо, 24 травня в парламенті було зареєстровано законопроект №10533, що передбачає, що вибори проводяться в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, що охоплює всю територію України й закордонний виборчий округ, що складається із закордонних виборчих дільниць.

Автори документа, депутати Ради Олександр Касянюк, Василь Демчишен, Віктор Павленко (усе - ПР), Віктор Сінченко (Народна партія) і Олександр Омельченко (позафракційний) зазначають, що він відповідає пропозиціям Центральної виборчої комісії з вдосконалення виборчого законодавства.

Ініціативи ЦВК стосуються, зокрема, передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу і друку агітаційних плакатів. 

Раніше Комітет виборців заявив, що підтримує запропоновані Центральною виборчою комісією технічні зміни до закону про вибори Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.