НОВИНИ

"Ніжинським робінгудам" присудили від 7 до 11 років ув'язнення

У Чернігові суд оголосив вирок шістьом активістам організації "Стоп-наркотик", які три роки тому оголосили війну місцевій наркомафії. Їх визнали особливо небезпечним збройним угрупованням, яке займалося бандитизмом.

Обвинувальний висновок зачитували 6 годин. Хлопцям інкримінували 5 епізодів — вимагання грошей у добропорядних громадян, побиття, погрози вбивством, викрадення автомобілів, носіння зброї. Жертвами банди, як встановило слідство, стали безробітні та один провідник. Про те, що потерпілі і є торгівцями наркотиків — жодного слова. Адвокати підсудних заявляють, що справу сфабриковано.

Все почалося кілька років з Толика, молодшого брата одного з обвинувачених Влада Поповича. Його "пригостили" чи то героїном, чи то маковим трунком. Два дні без тями і примарними шансами на одужання. Після цього найстарший з братів Руслан, сам боксер, організував друзів, і почав розслідувати, хто ж дав наркотики молодшому. 

Підсудні не заперечують: вони справді відстежували наркоторговців, робили контрольні закупки, справді застосовували фізичну силу і знімали на телефон їхні щиросердні зінання. Вони готові відповісти за самоуправство. Однак, у той же час заперечують, що вимагали у громадян гроші і примушували себе обмовляти. Кажуть, всі порушення вони знімали на мобільний телефон. Натомість, ані прокуратура, ані міліція підтвердження цьому не знайшла.

"Стосовно заяв підсудних про те, що потерпілі причетні до незаконних оборудок, проводилися перевірки. У порушенні кримінальної справи відмовлено, ці постанови не оскаржувалися", - говорить прес-секретар Чернігівського обласного прокурора Валерій Литовченко.

Суд визнав ніжинських спортсменів винними за усіма статтями обвинувачення. Кожен отримав від 11 з половиною до семи років позбавлення волі і зобов`язання виплатити потерпілим моральну шкоду. Засуджені вже заявили про наміри подавати на апеляцію.

Нагадаємо, у 2011 році міліція затримала шістьох спортсменів із Ніжина, яких підозрювали у розбійних нападах та вимаганні грошей у жителів Ніжинського району. Хлопців звинувачували у бандитизмі і грабунках. Натомість, самі вони це заперечували. Активісти організації "Стоп-наркотик" стверджували, що за бездіяльності правоохоронців вирішили самотужки протистояти наркомафії. І навіть знімали зізніння торгівців наркотиків на відео. Гучні зізнання ніжинських наркоторгівців потрапили в Інтернет, однак не вплинули на рішення суду, який не взяв їх навіть до уваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.