НОВИНИ

  ▪   Валерія Бурлакова

Будівельники заварили входи до столичного Гостинного Двору

У Києві на Контрактовій площі будівельники заварили входи до Гостинного Двору, де кияни проводять безстрокову акцію протесту. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

За словами активістів акції протесту, ворота до двору заварили представники фірми-забудовника. Наразі залишився лише один вхід у двір.

За викликом протестувальників на місце приїхала міліція, яка встановлює обставини події. Зокрема, правоохоронці прийняли заяву одного з протестувальників про те, що заварювання воріт у двір порушує його право на вільне пересування.

Наразі у дворі знаходиться близько 20 протестуючих. Активісти заявляють, що більшість ще на роботі, і очікують, що на захист Гостинного двору від забудови люди зберуться ввечері.

Один із активістів на ім’я Тимофій запевнив, що «ми будемо тут до останнього - доки у центрі двору не з’явиться фонтан і не поставлять лавочки, не будуть діти гуляти вільно».

Нагадаємо, 26 травня у Гостинному Дворі відбулося альтернативне святкування Дня Києва – акція «Право на місто». Активісти виступили за забезпечення права киян на вільний культурний простір і оголосили безстрокову акцію мирного культурного спротиву.

27 квітня депутат Київради, голова комісії з питань культури й туризму Олександр Бригинець заявив про початок реконструкції «Укрреставрацією» будівлі Гостинного двору. На його думку, реконструкцію почато незаконно, оскільки на засіданні міськради 26 квітня рішення безпосередньо про землевідведення цієї ділянки не приймалося, а дозвіл на розробку проекту землевпорядження не дає права на проведення будь-яких робіт.

У свою чергу Міністерство культури вважає законним початок реконструкції будівлі Гостинного двору. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.