НОВИНИ

Кравчук запевняє, що не писатиме Конституцію під Януковича

Колишній президент, глава Конституційної асамблеї Леонід Кравчук стверджує, що в підготовці нової редакції Конституції не буде працювати під президента Віктора Януковича.

"Я - перший президент України, ніколи не буду працювати під когось. Є завдання внести зміни до Конституції, які відповідали б інтересам українського народу", – сказав Кравчук в інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ, відповідаючи на питання, чи вплине Янукович на роботу асамблеї.

"За цей час ми кілька разів зустрічалися з Януковичем, і жодного разу я не чув від нього побажань внести якісь правки за його бажанням", – зазначив він. За словами Кравчука, в середині червня асамблея збереться на перше зібрання. На питання, навіщо потрібно модернізувати Конституцію редакції 1996 року, якщо часто говорили про те, що вона чи не найдемократичніша в Європі, Кравчук відповів: "Ми пройшли через період експериментів з парламентсько-президентською моделлю в 2004 році".

"Конституція тоді змінилася, але ненадовго. У тому числі тому, що зміни прийняли з явними порушеннями регламенту. І коли прийшов до влади Янукович, було справедливо поставлено питання про порушення при проведенні конституційної реформи 2004 року", – сказав він.

"Але Конституційний суд, визнавши ці порушення і повернувши редакцію Основного закону 1996 року, також перевищив свої повноваження. У КС немає таких прав, він може лише внести пропозиції до парламенту", – зазначив Кравчук. "Через це виходить, що ми сьогодні живемо за нелегітимної Конституції", – підкреслив екс-президент.

"Ті, хто каже, що президент не мав права ініціювати створення Конституційної асамблеї, просто невігласи. Тим більше що жодна наша рекомендація не стане законом і не увійде до Конституції в обхід парламенту", – сказав він. "Асамблея – лише консультативний орган. Люди плутають, коли говорять про те, що Кравчук під диктовку Януковича буде писати нову Конституцію. Все буде вирішувати парламент", – підкреслив екс-президент.

Нагадаємо, 17 травня Янукович своїм указом створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові України, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначено Леоніда Кравчука. Загалом до складу Конституційної асамблеї увійшло 94 особи.

Раніше, у січні, опозиція заявляла, що не братиме участь у роботі Конституційної асамблеї. Тоді ж Леонід Кравчук відповів, що вважає цю відмову помилковою, але вона не перешкодить конституційній реформі.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.