НОВИНИ

Мін'юст дозволив засудженим самостійно обирати собі лікаря за власний рахунок

Міністерство юстиції України затвердило порядок взаємодії пенітенціарної служби та закладів охорони здоров'я щодо надання засудженим медичної допомоги. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту.

Відповідний наказ зобов'язує місцевих керівників у галузі охорони здоров'я визначити орієнтовний перелік медзакладів, що надаватимуть допомогу засудженим. У випадках, коли обстеження або лікування в'язнів не може бути проведене в медичних частинах установи виконання покарань, воно здійснюватиметься на базі закладу охорони здоров'я з вказаного переліку. При цьому тюремники мають організувати та забезпечити цілодобову охорону засудженої особи.

 У документі також затверджено, що усі особи, які прибули до установи виконання покарань, проходитимуть первинний медогляд з проведенням флюорографічного обстеження. Завдяки цьому виявлятимуться особи, яким заподіяно тілесні ушкодження, а також ті, хто становить епідемічну загрозу для оточення або потребує невідкладної меддопомоги.

У разі виявлення тілесних ушкоджень медпрацівник негайно повідомлятиме про це керівництво установи виконання покарань і складатиме довідку у трьох примірниках, один з яких видаватиметься на руки засудженому. Упродовж доби з моменту виявлення ушкоджень інформація у письмовому вигляді надсилатиметься прокурору.

 Крім того, порядок визначає, що засуджений, який звертається зі скаргою на стан здоров‘я, матиме право на вільний вибір лікаря. Консультування, обстеження і лікування обраним лікарем-фахівцем здійснюватиметься (якщо це можливо) в медичній частині установи виконання покарань у присутності персоналу медчастини. Відшкодування витрат, пов’язаних із залученням лікаря, здійснюватиметься за рахунок засудженого або його родичів.

 В інших випадках медичне обстеження та встановлення діагнозу здійснюватиметься лікарем медичної частини установи виконання покарань.

Нагадаємо, позафракційний народний депутат Тарас Чорновіл запропонував внести зміни в законодавство задля того, щоб засуджена особа могла виїхати на лікування в медзаклад за межі країни, якщо її здоров'ю або життю існує загроза.

Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного сесії 23 травня законопроект, яким пропонувалося дозволити направлення засуджених у медичні установи, які розташовані на території України або за її межами.  За включення законопроекту до порядку денного сесії проголосував 131 депутат за мінімально необхідних 226.

В установах виконання покарань України станом на 1 січня цього року перебуває 154 тис. 29 осіб

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.