НОВИНИ

Нове об’єднання пересварило українців Росії

Створення Українського конгресу в Росії, про яке оголосили у суботу 26 травня, викликало розбіжності серед представників української діаспори. Зокрема, колишній голова ліквідованого раніше Об’єднання українців Росії, на місці якого виник Конгрес, Тарас Дудко назвав утворення незаконним і заявив про намір зареєструвати альтернативне. Тим часом, прибічники Конгресу закликають «не дражнити» російську владу.

Український конгрес у Росії не діятиме на користь української громади, а для його створення на засіданні керівників і членів регіональних діаспорних організацій не вистачало голосів, переконаний Тарас Дудко, який очолював ліквідоване рішенням суду на початку травня Об’єднання українців у Росії. 

«На наш з’їзд увірвались люди, яких ми не запрошували і які закликали інших делегатів на з’їзд не приїжджати. Це – Семененко, Єршов, Скопенко… Обманули громаду, вибрали нового голову і нове правління, у яке ввели тих деструктивних людей, які нічого не зробили для того, щоб провести оцей установчий з’їзд», – розповів він.

Дудко також заявив про намір утворити альтернативну діаспорну організацію.

Згаданий ним Валерій Семененко, який увійшов до правління Конгресу, називає звинувачення абсурдними. За його словами, відповідно до чинного російського законодавства, організацію можна створити за ініціативи трьох людей, інша справа – щоб її визнали загальнодержавною, треба відкрити 42 представництва у регіонах.

Ліквідацію Об’єднання українців Росії Семененко вважає сигналом до того, що громада повинна зайняти більш помірковану позицію і більше «не дражнити російську владу».

«Міністр закордонних справ Лавров чітко сказав: ми закрили українські організації з політичних причин. Враховуючи цей досвід, нам доведеться врахувати і те, що ми живемо в такій країні, де ми не можемо вголос казати усе», – зауважив Семененко.

За словами членів правління Конгресу, нова організація повинна перебрати на себе усі функції ліквідованої. Зокрема, це стосується збереження української культури та забезпечення для представників діаспори належного рівня освіти. Очолила Конгрес представниця української громади в Якутії Любов Дяченко.

Як повідомлялось, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Об'єднання українців Росії і виключити організацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб. Голова ОУР Тарас Дудко заявив про роботу над створенням нової організації  українців у Росії під робочою назвою  "Просвіта".

26 травня на спільному засіданні керівників і членів українських регіональних організацій РФ і Москви було прийнято рішення про створення «Українського конгресу Росії» - всеросійської організації української громади в РФ.

Тим часом, українські депутати від влади привітали створення нової організації, висловивши сподівання, що вона діятиме і не матиме проблем із російськими законами, а прем’єр Микола Азаров під час візиту до Москви оголосив про готовність фінансувати Конгрес із державного бюджету.