НОВИНИ

Автор статті в Sunday Telegraph визнав, що листа Ходорковського британській владі не було

Автор статі в Sunday Telegraph заявив, що редакція газети не отримувала листа від екс-голови ЮКОСа Михайла Ходорковського, повідомляє радіо «Свобода».

Британська газета Sunday Telegraph опублікувала статю, в якій стверджувала, що редакція видання отримала від екс-голови ЮКОСа Михайла Ходорковського лист, у якому він закликає британського прем’єр-міністра Девіда Камерона заборонити в’їзд на Олімпійські ігри 308 російським високопосадовцям, причетним до порушень прав людини.

Стаття викликала негативну реакцію адвокатів Ходорковського, які назвали її провокацією і викривленням слів підзахисного. Журналісти радіо «Свобода» зв’язалися з автором матеріалу Томом Парфіттом, оскільки саме він у своїй статті стверджував, що газета отримала персонального листа від Ходорковського. У спілкуванні з журналістам Парфітт визнав, що жодного листа не було, а був текст інтерв’ю, переданий газеті через адвокатів

«Той факт, що Ходорковський послався на складений Гаррі Каспаровим перелік з 308 російських високопосадовців, причетних до порушення прав людини, і закликав британську спільноту порівняти імена цих людей зі списком запрошених на Олімпіаду, дав мені привід стверджувати, що він хотів, аби Британія заборонила цим людям візит на Олімпійські іри», – сказав Парфітт в інтерв’ю журналістам.

Нагадаємо, 10 квітня генпрокуратура Росії направила до суду ще одну кримінальну справу, пов’язану з компанією ЮКОС, про ухиляння від сплати податків на суму понад 9 мільярдів рублів.

Як повідомлялося, у грудні 2011 року колишні співвласники компанії ЮКОС Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв були засуджені Хамовницьким судом Москви на шість років ув’язнення. Їх визнали винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів. За рішенням суду, вони перебуватимуть за ґратами до 2017 року.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс рішення за скаргою Михайла Ходорковського від 2004 року, яким зобов'язав Російську Федерацію виплатити колишньому олігархові 10 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 14 500 євро – в рахунок покриття судових витрат.

20 вересня Європейський суд з прав людини визнав російську владу винною у порушеннях, здійсненних під час процесу банкрутства компанії ЮКОС.