НОВИНИ

Опитування: більше 50% батьків нічого не знають про проблеми своїх дітей

Основною своєю функцією батьки бачать не стільки виховну (про що дитина думає, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контролюючу (де був, яку оцінку отримав і т.д.). Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка.

Половина українських дітей мало спілкується зі своїми батьками і вважає за краще не ділитися з ними своїми проблемами, кажуть соціологи

50% опитаних заявили, що спілкуються з батьками мало, причому у вихідні дні значно менше, ніж у будні. З чого можна зробити висновок, що основною своєю функцією батьки бачать не стільки виховну (про що дитина думає, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контролюючу (де був, яку оцінку отримав і т.д.).

При цьому 20% батьків, за словами дітей, не знають, де вони бувають після закінчення уроків, а більше 30% не знають правду про оцінки. (Чим старша дитина, тим менше батьки знають про неїього). На запитання «Чи знають батьки про те, які проблеми хвилюють тебе?» понад 50% дітей відповіли: «Знають погано, або не знають зовсім». Єдине, що батьки добре знають про свою дитину, це про його здоров'я - про це говорять більше 90% дітей.При цьому лише 50% дітей називають спорт і активні заняття своїм основним хобі.

Найменш реалізовано, на думку самих дітей, їх право бути почутими. Варіант відповіді «Моя точка зору нікого не цікавить» обрали 15%. При цьому відсоток дітей, які обрали таку відповідь значно більший у школі (до 20%), чим у сім'ї (чим старша дитина, тим менше до неї дослухаються). Незважаючи на це, довіра до батьківського слова найвища: майже 90% дітей найнадійнішим джерелом інформації вважають батьків. Газетам довіряють 76% дітей.

Майже 40% дітей критично оцінюють матеріальне становище своєї родини.З цієї точки зору 30% взагалі не хотіли б жити так, як живуть їхні батьки. Зате духовно успадковувати приклад батьків готові 75% дітей. Батьки ж оцінюють матеріальне становище і стосунки в сім'ї в два рази вище, ніж їх діти.

Опитування дітей від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють з дітьми, проводилося з 15 по 30 квітня 2012 року на замовлення уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка за технічної підтримки БФ «Розвиток України» та представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Діти - 4083 респондента: учні 5-11-х класів загальноосвітніх шкіл, студенти 1-2-го курсу ПТНЗ та ВНЗ I-II рівнів акредитації та 1 курсу ВНЗ III-IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвідують навчальні заклади.

Нагадаємо, згідно із результатами цього ж опитування, у кожній десятій українській сім'ї б’ють дітей.

Як повідомлялося раніше, за словами уповноваженого президента України з прав дитини Юрія Павленка, що понад 15% неповнолітніх, які перебувають у колоніях, можуть вийти на волю, оскільки строгість їх покарання не відповідає скоєного проступку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.