НОВИНИ

Порошенко вважає "мовні" баталії в Раді передвиборчою махінацією

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що державна мова в країні має бути одна - українська. Таку думку він озвучив в ефірі телеканалу ТВі, коментуючи "мовні" баталії у Верховній Раді.

"Я вважаю, що на сьогоднішній день ми маємо справу, абсолютно чітко, з передвиборчою махінацією, бо будь-які зміни щодо статусу мови державної можливі тільки як зміни до Конституції", – зазначив він.

"На жаль, окремі наші діячі звикли порушувати закони", – додав політик.

При цьому Порошенко зазначив, що набагато більш важливим моментом є "забезпечення дотримання Конституції, а цей закон є неконституційним".

"Я абсолютно переконаний, що українські державні службовці зобов’язані і мають спілкуватися на роботі державною однією мовою - українською", – уточнив міністр.

"Хто якою мовою спілкується в себе вдома, я наприклад, так трапилось, з російськомовного середовища, і в себе вдома, зараз відкрию таємницю, я спілкуюсь російською. Але це вже нікому не важливо, бо це вже моя приватна справа", – підсумував він.

Читайте також: «Язична» провокація вдалася. Всі задоволені?

Нагадаємо, на вечірньому засіданні Ради 24 травня під час обговорення законопроекту про мовну політику між депутатами від опозиції й від Партії регіонів сталася бійка, після якої було госпіталізовано депутата від фракції БЮТ Миколу Петрука. Пізніше стало відомо, що БЮТівцю Степану Курпілю під час бійки зламали палець на руці.

Прокурор Києва доручив міліції провести перевірку за фактом цих подій у Верховній Раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.