НОВИНИ

У разі ухвалення закону про мови на вулицю вийшли б десятки тисяч українців

Акція протесту проти ухвалення законопроекту про мовну політику під стінами Верховної Ради лише на перший погляд виглядала невинною. Про це для Тижня пише Андрій Скумін.

Здавалося б на акцію протесту проти мовного законопроекту прийшло небагато людей – близько 1000 осіб. Проте ними були не ті, які готові за 50 чи 100 гривень потримати плакат, а ідейні молоді і діяльні люди (серед яких і автор), які були готові майже у повному складі ночувати на Грушевського, 18/2, пише автор.

«Вже з 16.00 почали формувалися групи добровольців зі створення наметового містечка під Верховною Радою України. Погрози міліції про неприпустимість організації наметового містечка, бо намети – «малі архітектурні форми» - і на їх встановлення потрібно дозвіл, виглядають, як мінімум смішно, у контексті української протестної традиції. Зазначимо також, що про акцію протесту ще ніхто добре не знав – ні в Києві, ні в регіонах», – зазначив автор.

За підрахунками Тижня, зважаючи на резонансність питання, протягом 3 днів мультиплікація протестувальників під парламентом могла б зрости мінімально до десятків тисяч.

Детальніше читайте у матеріалі: «Язична» провокація вдалася. Всі задоволені?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.