НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: Наливайченко з часом матиме свою партію

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко швидше за все візьме участь у виборах до Верховної Ради як кандидат по мажоритарному округу. Таку думку в коментарі Тижню висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

Експерт визначив дві причини, які могли спонукати Наливайченка скласти з себе повноваження голови політичної ради партії «Наша Україна» та зупинити своє членство у партії.

По-перше, це протиріччя між Наливайченком і головою партії екс-президентом Віктором Ющенком.

«Це не просто конфлікт, а конфлікт, який вийшов на останню стадію. Це вже справжнє розлучення. І тепер важливо, щоб обидві сторони зберегли цивілізовану роль, щоб з обох сторін не було бруду», - зазначив Небоженко.

І друге, це те, що «Захід ставить на Наливайченка замість Ющенка. Тому він так легко і рішуче все зробив». За словами експерта, під час нещодавнього візиту до США Ющенку «дуже серйозно пропонували відмовитися від співпраці з режимом Януковича», однак Ющенко ці натяки не сприйняв. Крім того, Небоженко нагадує, що Ющенко проходив свідком у суді над екс-прем’єром Юлією Тимошенко.

«Ющенко залишається в Нашій Україні, а Наливайченко, очевидно, починає нове життя. І я не думаю, що Наливайченко піде у якийсь список. Швидше за все він піде по мажоритарному округу», - вважає експерт. На його думку, це може бути округ у Західній Україні.

«Наливайченко очевидно буде робити свій проект, але не думаю, що це буде скоро. Те, що у нього буде своя партія, це точно. А чи буде він входити в інші партії – важко сказати», - додав Небоженко.

«Думаю, це колосальна втрата для Нашої України. Я не знаю, що тепер буде з НУ, але доля Наливайченка тепер виглядає більш оптимістично», - підсумував експерт.

Нагадаємо, конфлікт між Наливайченком і Ющенком полягав, перш за все у баченні форми співпраці з опозиційними силами. У той час як Наливайченко заявляв, що Наша Україна повинна увійти до об’єднаної опозиції, Ющенко запропонував соратникам створити нове об'єднання опозиції з декількома патріотичними партіями-союзниками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.