НОВИНИ

У Мінекології сподіваються, що повну енергетичну незалежність Україна здобуде до 2020 року

Видобуток альтернативних видів палива, в тому числі сланцевого газу, дозволить Україні вже до 2020 року домогтись повної енергетичної незалежності. Про це заявив міністр екології і природних ресурсів Едуард Ставицький в ході регіонального семінару з питань розробки родовищ сланцевого газу 24 травня.

За словами міністра, до 5 червня будуть оголошені тендери на розробку та видобуток сланцевого газу на двох газоносних площах – Скіфській та Фароській. Переможець стане відомий на початку вересня  - через 60 днів після оголошення тендеру.

Ставицький запевнив, що влада не буде створювати перешкод потенційним інвесторам. З його слів, влада Львівської, Харківської та Донецької областей не має претензій до розробників газоносних площ.

Посол США Джон Теффт, який також був присутнім на семінарі, відзначив, що внаслідок видобутку альтернативних енергоресурсів Україна може перетворитись з імпортера в експортера газу. «Якщо розвідка та видобуток будуть проводитись грамотно та ефективно, це принципово зміцнить енергетичну самостійність країни», - зазначив Теффт.

Нагадаємо, компанії Сhevron і Shell мають намір розпочати  промисловий видобуток сланцевого газу на Олесському і Юзовськмоу родовищах у 2017 році.

Читайте також: Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.