НОВИНИ

На українському ринку валют фіксують найрізкіші за останні два роки коливання

Підвищення попиту на долари США на міжбанківському ринку викликало зниження курсу гривні, яке обновило дворічний максимум.

Вчора американська валюта зробила найбільш різкий з початку року стрибок на українському ринку, пише "Коммерсант-Украина".

Діапазон, в рамках якого банки здійснювали операції, підвищився відразу на 1.8 - 2.3 коп. За даними валютного індикатора, угоди пройшли за ціною 8,072-8,087 грн/$.

Це максимальний показник за більш ніж два роки - останній раз курс був вище 26 січня року 2010 року, з тих пір, не рахуючи тимчасові просідання курсу, долар весь час дорожчав.

Готівковий ринок рухався слідом за міжбанком. За даними порталу finance.ua, найвищі курси купівлі/продажу долара досягали 8,08/8,10 грн, середні склали 8,04/8,08 грн/$.

Учасники ринку основною причиною таких різких валютних коливань на міжбанку називають підвищення попиту на долари з боку іноземних гравців, а також бажанням Нацбанку привчити ринок до волатильності курсу.

Ситуацію посилило падіння курсу євро вперше з липня 2010 року нижче рівня $1,26.

Експерти не вважають нинішнє підвищення курсу долара ознакою насувається девальвації і очікують, що на початку літа курс повинен стабілізуватися.

Нагадаємо, представники влади неодноразово заявляли, що українцям не треба боятися чергового подорожчання гривні.Разом з тим нещодавно народний депутат, член Ради Нацбанку Юрій Полунєєв заявив, що НБУ може розглянути можливість поступової девальвації гривні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.