НОВИНИ

Янукович хоче бачити опозицію у Конституційній асамблеї

Президент Віктор Янукович вважає за необхідне, аби в роботі Конституційної асамблеї взяли участь представники всіх фракцій Верховної Ради, включаючи опозиційні. Про це глава держави заявив під час зустрічі з лідерами фракцій ВР та керівництвом парламенту 23 травня.

Янукович зауважив, що рано чи пізно, але робота над Конституцією України перейде в парламент, який має величезний досвід такої роботи. "Дуже важливо, щоб в роботі Конституційної асамблеї взяли участь представники всіх фракцій", - сказав він.

Президент наголосив, що це потрібно для того, аби редакція Конституції була узгоджена і вся робота Конституційної асамблеї не була марнотратством. "Зараз прийшов час подивитися нам всім разом, що нам потрібно виправити в цій Конституції", - наголосив президент.

За словами Януковича, найгострішим питанням є питання судової реформи. "Без змін до Конституції ми продовжувати реформу не можемо, тим паче, що це наше зобов’язання перед Радою Європи", - додав глава держави. Янукович звернувся до голови ВР Володимира Литвина запросити голову Конституційної асамблеї Леоніда Кравчука і обговорити питання роботи асамблеї.

Представники парламентської опозиції були відсутні 23 травня на зустрічі президента з Головою ВР і керівниками фракцій ВР.  «Сьогодні я запросив і представників опозиції, але їх немає, як завжди», - констатував Янукович.

Нагадаємо, опозиція ще 30 січня прийняла рішення не брати участі в роботі Конституційної асамблеї, ініційованої президентом Віктором Януковичем. Цю позицію у середині травня ще раз підтвердив Сергій Соболєв.

Керівник науково-експертної групи з підготовки Конституційної Асамблеї  Леонід Кравчук заявляв, що відмова опозиції брати участь у роботі Конституційної асамблеї є помилковою, але  не перешкодить конституційній реформі.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.