НОВИНИ

У Києві спалили рекордну кількість кокаїну

23 травня на сміттєпереробному заводі в Києві співробітники СБУ знищили понад тонну кокаїну, повідомляє прес-центр Служби безпеки.

Точна вага наркотика, знищеного на заводі "Енергія", склала 1 т 30 кг 321,5 г. Наркотики спалили разом із упаковкою, в якій він зберігався.

«Зазначену партію наркотику (10 мільйонів доз) було вилучено у членів транснаціонального злочинного угруповання під час спецоперації СБУ, проведеної у 2010 році на території Одеської, Івано-Франківської та Львівської областей спільно з іноземними партнерами», – наголошують у СБУ.

Наркотик привезли до України з Латинської Америки і планували переправити морем до ЄС, запакувавши в промислове обладнання.

Рекордна партія кокаїну була речовим доказом у справі п’ятьох організаторів наркотрафіку. Вироком Приморського районного суду Одеси їх визнано винними. При цьому організатору наркоугруповання призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном 8 років з конфіскацією майна, а чотирьом його спільникам - від 2,5 до 4 років ув'язнення.

Згідно з судовим вироком, кокаїн, як речовий доказ у справі, підлягав спаленню. Орієнтовна вартість знищеного кокаїну на "чорному ринку" складає близько $200 млн, повідомляють в СБУ.

Як повідомлялось, в Україні 2011 року на обліку правоохоронних органів перебували 151 700 наркозалежних.

Минулоріч ООН заявляло, що споживання та виробництво натуральних наркотиків,  марихуани, кокаїну та опіуму, у світі значно скоротилося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.