НОВИНИ

Євродепутати пропонують заморозити активи сім’ї та друзів Януковича

Депутати Європарламенту виступаючи у ході дебатів “Ситуація в Україні, справа Юлії Тимошенко” заявили, що олігархи, які керують Україною, заважають розвиткові країни.

Так, депутат німецький євродепутат  Міхаель Галер зазначив, що президент Віктор Янукович, його родина та його друзі отримують все більше влади. Він навів приклади призначення наближених до Януковича осіб на посади міністра внутрішніх справ, керівників Державної податкової служби та Національного банку України.

Син Януковича, родина та друзі єдине, що хочуть, це наповнювати кишені”, - сказав Галер.  На його думку, прийнятним рішенням є замороження активів, і розпочати потрібно з кіпрських банків.  “Кіпр – це добре місце щоб почати виявляти ці активи”, - сказав Галер.

Його колега по групі народних партій, болгарський депутат Андрій Ковачев  зазначив, що перешкодою на європейському шляху України є не справа колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а олігархи. “Олігархи не хочуть реформувати Україну за європейською моделлю, а хочуть зберегти її для свого збагачення”, - сказав Ковачев.

Разом з тим, представник групи об’єднаних лівих Яромір Колічек (Чехія) піддав критиці надання політичного притулку українським політикам країнами-членами Євросоюзу. “Нам не варто надавати притулок шахраям”, - сказав він. “Як ці люди стали такими багатими? І ставали практично за одну ніч? І не має значення, чи йдеться про сьогоднішній уряд, чи про попередній”, - сказав депутат.

Як повідомлялось, німецький євродепутат Вернер Шульц раніше назвав заяви української влади про бажання йти на компроміс та прийняти європейських спостерігачів є фарсом.

Нагадаємо, 22 травня у Європарламенті пройшли дебати щодо ситуації в Україні, в ході яких Європейський союз закликав українську владу припинити вибіркове правосуддя, провести вільні парламентські вибори в жовтні та продовжити реформи, які потрібні для імплементації угоди про асоціацію.

 Очікується, що резолюцію щодо України Європарламент ухвалить 24 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.