НОВИНИ

Влада Росії не бачить, як утискає українців

Влада Росії не перешкоджає роботі українських організацій на своїй території. Про це повідомив офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

"У зв'язку із заявою МЗС України на тему про нібито утиск у Росії прав та інтересів громадян Російської Федерації української національності, вважаємо за потрібне підкреслити наступне. Керівництво "Об'єднання українців Росії" не раз попереджалося про необхідність усунути в своїй діяльності порушення положень законодавства РФ, що допускалися, і внести до роботи цієї суспільної структури відповідні корективи. Ці заклики залишилися не почутими", - сказав Лукашевич.

За його словами, викликає здивування та обставина, що МЗС України як об'єкт своєї особливої опіки вибрало саме ту структуру, в якої виникли проблеми через порушення вимог російського законодавства.

Лукашевич заявив, що будь-які твердження про перешкоджання роботі українських організацій у Росії не мають під собою ніяких підстав.

"На сьогодні на території Російської Федерації здійснюють діяльність 35 національно-культурних автономій українців, зокрема зовсім недавно зареєстроване Міністерством юстиції Росії об'єднання федерального рівня "Федеральна національно-культурна автономія "Українці Росії", а також 8 регіональних і 26 місцевих організацій, через які сповна можуть реалізовуватися і вже реалізуються права і законні інтереси осіб української національності, що проживають на території Російської Федерації", - підкреслив Лукашевич.

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Об'єднання українців Росії і виключити організацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб.

МЗС України виступило із заявою, назвавши рішення Верховного суду Росії  упередженим.

У відповідь на закриття єдиної в РФ всеросійської української організації незабаром в Москві буде проведений установчий з'їзд зі створення нової організації українців Російської Федерації.