НОВИНИ

Янукович у Чикаго проведе зустрічі з трьома президентами

У графіку президента Віктора Януковича, який зараз перебуває у США для участі у саміті НАТО, підтверджені три двосторонні зустрічі.

Як пише "Коммерсант-Украина", про одну із зустрічей – з президентом Польщі Броніславом Коморовським – вже оголошено офіційно. У прес-службі польського лідера уточнили, що темою бесіди будуть проблеми з демократією в Україні.

"Напевно відбудеться розмова про ризики невикористання досягнутого (у сфері євроінтеграції – Ред.) через ситуацію у внутрішній політиці України, що включає в себе питання щодо колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", – заявила прес-секретар Коморовського Анна Тшаска-Вечорек. У цій зустрічі, ймовірно, візьме участь також польський прем'єр Дональд Туск.

Заплановані окремі переговори українського президента з румунським колегою Траяном Басеску.

Ще одним співрозмовником Віктора Януковича стане президент Афганістану Хамід Карзай. Джерело в українській делегації підкреслило, що ініціатором цих переговорів була афганська сторона. Мова буде йти про участь України в реалізації низки інфраструктурних проектів.

"Нам цікаві такі проекти, як прокладка магістрального трубопроводу ТАПІ (Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія), будівництво малих ГЕС, де міг би взяти участь "Турбоатом". Ми вже працюємо в цьому напрямку і плануємо співпрацювати з Таджикистаном в просуванні на афганський ринок", – розповів співрозмовник видання. Він не став уточнювати суми передбачуваних контрактів і терміни їх реалізації, зазначивши, що багато чого залежить від поточного рівня безпеки в Афганістані.

Участь Януковича у зустрічі глав держав обмежиться коротким – до п'яти хвилин – виступом. Як підкреслили напередодні в адміністрації президента, основна програма візиту пройде за межами пленарного засідання.

Оскільки формат співпраці України і НАТО не передбачає подальшого зближення, Україна не братиме участі у зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО з партнерами, які задекларували прагнення до членства (Македонією, Чорногорією, Боснією і Герцеговиною та Грузією).

Нагадаємо, 20 травня у Чикаго розпочався 25-й саміт Організації Північноатлантичного договору.

Віктор Янукович отримав запрошення на саміт у зв'язку з тим, що Україна надає ISAF, миротворчій місії НАТО в Афганістані, персонал у кількості 23 осіб.

Необхідно відзначити, що в останні півроку у Віктора Януковича не було жодного візиту в західні країни, крім участі в міжнародних заходах. Після візиту до Вроцлава 15 листопада 2011 року, де президенти Польщі та Німеччини безуспішно намагалися переконати українського колегу припинити кримінальне переслідування представників опозиції, Янукович виїжджав до Європи лише для участі в Давоському саміті і Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.