НОВИНИ

Завданням Медведчука може бути формування проросійської більшості у парламенті

У Верховній Раді нового скликання може бути сформована проросійська більшість. Про це у своїй статті для Тижня пише Мілан Лєліч.

За словами автора, «проросійська більшість в Раді цілком може бути сформованою, чому доказом  парламенти більшості скликань».

«І саме проведення чергової політреформи, за зразком 2004 року, цілком відповідатиме інтересам північно-східного сусіда. А Медведчук, якого планують залучити зокрема до роботи новоствореної Конституційно асамблеї, це неодмінно забезпечить», - пише автор.

«Якщо такий сценарій і може видаватися дещо надуманим, то повернення України до парламентсько-президентскої форми правління (що «УВ» вказує своїм програмним завданням) – аж ніяк», - зазначає автор.

Він зауважує, що в маніфесті очолюваної головою Адміністрації президента Леоніда Кучми Віктором Медведчуком організації «Український вибір» («УВ») передбачена можливість всенародного ухвалення «стратегічно важливих законів», або навіть «актів народної волі».

Автор не виключає, що політтехнологи з Банкової зможуть сформулювати винесені на референдум питання таким чином, щоб обрання президента парламентом і справді виглядатиме таким собі «актом народної волі».

Автор зазначає, що «за весь час української незалежності в Україні не було жодного відверто проросійського президента. Здача Януковичем національних інтересів на користь Росії, яка мала місце на початку його правління, згодом обернулася тотальним погіршенням двосторонніх стосунків, ледь не глибшим, ніж за Ющенка».

Детальніше читайте у статті «Український вибір» Медведчука грає на користь Путіна і Януковича».

Нагадаємо, міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога вважає, що Віктор Медведчук повернувся в політику, щоб посилити російський вплив на Україну.

21 березня у відеозверненні, розміщеному у мережі Facebook, Віктор Медведчук заявив, що вирішив повернутися в публічну політику. Пізніше він уточнив, що не балотуватиметься на парламентських виборах, що відбудуться у жовтні цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.