НОВИНИ

Азаров: російський досвід показав, що веб-камери на виборчих дільницях не виключать звинувачення на адресу влади

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає недоцільною установку веб-камер на виборчих дільницях, як це було під час президентських виборів в Росії. Про це він заявив 18 травня під час спілкування з користувачами Facebook.

«Всі питання упираються в гроші. Це дуже великі витрати, і якби у нас були зайві гроші, ми б, безумовно, пішли на установку цих веб-камер», – відзначив Азаров.

Він підкреслив, що чинний закон про вибори у Верховну Раду дає великі можливості громадськості, політичним партіям контролювати хід проведення виборів.

«Треба тільки займатися цим. Я думаю, при тому інтересі, який зараз існує до цих виборів, питання контролю буде забезпечене – приїде велика кількість іноземних спостерігачів. Російський досвід використання цих веб-камер засвідчив, що це не виключило звинувачень на адресу російської влади, і не є панацеєю», – підкреслив Азаров.

Нагадаємо, у січні з такою пропозицією до Центральної виборчої комісії звернувся голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. А заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк 6 березня вніс до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів», в якому міститься пропозиція обладнати виборчі дільниці на парламентських виборів 28 жовтня веб-камерами.

Як повідомляла газета "Коммерсанть-Украина", у Росії, де на президентських виборах 4 березня камери були встановлені на 90 тис. дільниць, на це знадобилося трохи більше трьох місяців і 25 млрд руб. (6,8 млрд грн). З бюджету виділено 13 млрд руб. (близько 3,5 млрд грн), решту витрат взяв на себе «Ростелеком». За попередніми підрахунками, вартість одного комплекту (ноутбук і дві камери) склала 26 тис. руб. (6,7 тис. грн). Вартість проекту в Україні, де діятиме близько 33,5 тис. виборчих дільниць, складе 700-800 млн грн. Це втричі дорожче, ніж це би обійшлося в Росії, - 22,3 тис. грн. (з розрахунку на один комплект).

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.