НОВИНИ

США виділить Ізраїлю $70 млн на розвиток системи ПРО "Залізний купол"

Міністерство оборони США оголосило 17 травня, що Сполучені Штати нададуть Ізраїлеві цього року на його прохання додатково $70 мільйонів на розвиток системи протиракетної оборони малого радіусу дії «Залізний купол», яка захищає Ізраїль від ракет палестинців. Про це повідомив міністр оборони США Леон Панетта.

 З його слів,  вказівку задовольнити прохання Ізраїлю дав президент США Барак Обама. Міністо оборони  додав, що, ймовірно, подібна допомога буде надаватись впродовж наступних трьох років. 17 травня міністр оборони США провів зустріч  в Вашингтоні зі своїм колегою з Ізраїлю.

 Ізраїльська система протиповітряної оборони «Залізний купол» має на меті захищати територію Ізраїлю від ракет короткої далекосяжності, на кшталт саморобних ракет, які запускають палестинські екстремісти зі смуги Гази, а також від артилерійських снарядів.

 За повідомленнями, за рік від першого застосування цієї системи було перехоплено понад 90 % таких ракет. Система перехоплює ракети, які, за розрахунками, прямують на житлові райони (ракети, які мають вцілити в ненаселені території, не перехоплюють). Подальше розгортання нових батарей цієї системи і її вдосконалення тривають.

 Ізраїль почав розробляти цю систему власним коштом, але США, союзником яких є Ізраїль, раніше вже надали на її розвиток $205 мільйонів.

Нагадаємо, протягом п’яти днів квітня  райони Ізраїлю зазнавали ракетних обстрілів із Сектору Газа.

Як повідомлялось, 2012 року Ізраїль збільшив витрати на оборону на 6%, що становить приблизно $780 мільйонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.