НОВИНИ

Тігіпко вважає, що молодь може отримувати досвід без зарплати

Міністр соцполітики Сергій Тігіпко закликає молодь починати працювати якомога раніше і вважає, що досвід можна отримувати і без зарплати. Про це він написав під час інтернет-конференції на своїй сторінці у Facebook.

Відповідаючи на запитання одного з користувачів, як молодій людині влаштуватися на роботу після інституту, якщо роботодавці, як правило, вимагають від кандидатів багаторічний досвід роботи, Тігіпко зазначив:

«Дійсно, проблема велика і не тільки в тому, що 20% молоді - без роботи. Вона ще й у тому, що 40% випускників, за статистикою, міняють свої професії. Але я хочу сказати, що починати треба якомога раніше».

«До 21 року вже можна мати стаж. І, можливо, часом потрібно починати і без заробітної плати, щоб роботодавець міг оцінити можливості. Для роботодавця спрацює логіка: чому б мені не спробувати? Якщо ви зможете показати свою необхідність, точно залишитеся працювати», - додав Тігіпко.

Він навів приклад студентів європейських країн, більшість з яких «працюють під час навчання».

«Безумовно, для цього, ще раз хочу сказати, треба більше інвестицій. Тому що вони створюють попит на робочу силу. Економічне зростання 4,5% (2010 рік), 5,2% (2011 рік) - недостатній. Нам потрібно вийти на 7-8% економічного зростання. Це забезпечить більший попит. Наше завдання - максимально простимулювати роботодавця. Але вирішити питання повністю одним законом неможливо», - написав міністр.

Як повідомлялося раніше, з початку року в Україні нарахували 531 тис. безробітних. Середня сума допомоги з безробіття на 1 квітня 2012 р. становила 989 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.