НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Експерт: відмова Януковича від головування в СНД – це сигнал Заходу про готовність до компромісу

Відмовившись головувати в СНД 2013 року президент Віктор Янукович хоче надіслати сигнал Заходу про відкритість і готовність до компромісів. Таку точку зору в коментарі Тижню висловив голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

«У Януковича є багато кроків, які є абсолютно незрозумілі. Серед них – відмова від головування в СНД у 2013 році. Можливо, таким чином президент хоче надіслати сигнал до ЄС, що твін відкритий, готовий до компромісів. Про це говорить і виступ Азарова у Європі, який заявив, що Україна готова до Євроінтеграції. Мовляв, якщо Європа її відштовхне – це буде чужий сценарій. Думаю, в українському керівництві не полишають надії щодо того, що Європа зможе продовжити діалог з українським керівництвом і при цьому керівництво держави зможе виробляти з опозицією те, що виробляє зараз», - вважає Таран.

За його словами, в українському керівництві чудово розуміють, що в СНД нас особливо нічого не чекає.

На думку політолога, можна розглядати і іншу причину небажання Януковича головувати в СНД у наступному році. Вона може бути пов’язана з тим, що 2014 рік передуватиме року президентських виборів в Україні.

«Особливо великих дивідендів від головування у СНД у Януковича не буде тому, що українське суспільство у питанні ставленні до СНД розділене. Якщо ідеться про президентські вибори, особливо про другий тур, важливо позиціонуватися по тих питаннях, які об’єднують країну. Не думаю, що головування в СНД для Януковича зіграє на плюс. Воно може зіграти в плюс у першому турі, для мобілізації виборців, які орієнтовані на Росію. Але у другому турі це не буде плюсом. Йому потрібно бути центристом, головування в СНД у цьому сенсі спрацює на мінус. Якщо і існує такий розрахунок, це припущення, то воно достатньо хибне», - підсумував експерт.

Нагадаємо, перед початком неформального саміту глав держав СНД Янукович зустрівся з президентом Росії Владіміром Путіним. Після чого запропонував перенести головування України в СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.