НОВИНИ

Луценко звинувачує Генпрокуратуру, Печерський суд і CІЗО у «правовому ідіотизмі»

Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко вирішив не дебатувати на засіданні Апеляційного суду Києва з розгляду його скарги на вирок Печерського райсуду столиці. Про це Луценко заявив у своєму виступі під час засідання Апеляційного суду 16 травня.

«У своєму виступі в дебатах я не дебатуватиму, я звинувачуватиму», - заявив Луценко.

Він підкреслив, що у нього є всі підстави звинувачувати керівництво Генеральної прокуратури, зокрема, першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, який підписав подання про арешт, що є, на переконання Луценка, незаконним.

Він пояснив, що у слідства не було ніяких підстав змінювати йому запобіжний захід. «Я звинувачую в тому, що мене антиконституційно, всупереч КПК, заарештували 26 грудня", - заявив Луценко.

Також екс-міністр звинуватив Печерський райсуд Києва і його голову Інну Отраш "у фальсифікації комп`ютерного відбору, який нібито визначив для розгляду справи суддю Вовка".

Луценко пояснив, що суддя Сергій Вовк не мав бути допущений до комп`ютерного відбору, оскільки тоді він сам був фігурантом кримінальної справи.

Таким чином, заявив Луценко, Генпрокуратура призначила суддю, яким можна було маніпулювати і казати: "Сади Луценка або сядеш сам". "Це неможливо, це правовий ідіотизм", - підкреслив він.

Крім того, Луценко звинуватив Печерський райсуд у грубому порушенні його конституційних прав, а саме - коли під час судового слідства не було допитано 50 свідків з боку звинувачення.

Луценко пояснив це тим, що свідків не викликали, оскільки вони не могли надати фактичні дані, що підтверджували б його провину.

Також він звинуватив Печерський райсуд у тому, що за час свого перебування під вартою був позбавлений належної медичної допомоги.

Аналогічне звинувачення Луценко пред`явив і керівництву Лук’янівського СІЗО.

Як повідомлялось, 16 травня Апеляційний суд Києва продовжив розгляд апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду Києва, яким колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка було засуджено до 4 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 15 травня апеляційний суд Києва переніс на 16 травня розгляд апеляційної скарги на вирок Печерського районного суду Києва, яким колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко був засуджений до чотирьох років позбавлення волі. Адвокати обґрунтували апеляції цілою низкою порушень, допущених, на їхню думку, під час розгляду справи Луценка Печерським райсудом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.