НОВИНИ

Amnesty International закликала Україну до початку Євро-2012 розпочати розслідування злочинів міліції

Amnesty International закликала Україну перед Євро-2012 розпочати виконувати норму нового КПК, що передбачає створення незалежного органу, який розслідуватиме факти насильства в міліції . Про це йдеться в офіційному прес-релізі організації.

Щоб зупинити широко розповсюджену злочинність міліції, Україна повинна прийняти ще перед Євро-2012 новий закон, що надав би можливість для проведення незалежних розслідувань заяв про насилля з боку міліції

«Хоча ми вітаємо введення нових гарантів захисту від катувань з боку міліції та жорстокого поводження, деякі аспекти закону не вступлять в силу ще п’ять років», - сказав представник організації з питань України Макс Такер.

«За існуючого стану речей фанати, які відвідують Євро перебувають під загрозою з боку міліції. Швидкі дії зі створення нового органу для розслідування злочинів, скоєних представниками правоохоронних органів, могли б стати попереджувальним сигналом для сили, яка звикла, що будь-які незаконні дії їй сходять з рук», - вважає Такер.

«Українська прокуратура нині працює разом зі співробітниками міліції для вирішення звичайних злочинів, і часто відмовляється порушувати кримінальні справи проти своїх колег.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс передбачає новий слідчий орган для розслідування злочинів, скоєних посадовими особами. Хоча кодекс не уточнює, як саме цей орган виглядатиме, але норми передбачають створення слідчого органу, який буде дійсно незалежним», - йдеться в заяві.

Організація також навела приклад смерті студента Ігоря Індила внаслідок протиправних дій міліції як один із багатьох, які зараз потребують негайного розслідування.

«Той факт, що знадобилось два роки інтенсивного освітлення в ЗМІ та рішення суду тільки для того, щоб відкрити розслідування (у справі Індила – Ред.) свідчить про те, наскільки глибокими є недоліки існуючої системи», - зазначив Такер.

«Без установи, яка би притягувала офіцерів до відповідальності, українська міліція буде продовжувати бити і катувати як їм заманеться. І у всіх випадках, про які не знають, ЗМІ, вони вийдуть сухими з води», - додав представник правозахисної організації.