НОВИНИ

Американський сенатор Маккейн: Україна сьогодні ближче до російської орбіти, ніж до Європейського Союзу

Колишній кандидат у президенти США, сенатор Джон Маккейн заявляє, що дії української влади віддаляють Україну від Європи та наближають до Росії. Про це він сказав в інтерв’ю Голосу Америки.

«Ми бачимо, що Україна очевидно сьогодні ближче до російської орбіти, ніж до Європейського Союзу. Я думаю, показовим моментом нещодавно стало скасування саміту голів держав Центральної Європи в Україні. Лідери європейських країн скасували свою поїздку через те, як поводиться влада з Юлією Тимошенко. Це ляпас в обличчя у відповідь на те, що сьогодні відбувається в Україні», – сказав сенатор.

За його словами, сьогоднішня політична ситуація в Україні та суспільне напруження стали частково наслідком того, що попередні лідери України, які прийшли до влади на хвилі Помаранчевої революції, не змогли провести ефективних реформ.

«Я думаю, демократія це непроста річ – почнемо з того. А по-друге, очевидно, особиста неприязнь двох сильних лідерів один до одного стала на шляху реформ, які були необхідні людям в Україні. Після 4-5-ти років нездатності задовольнити вимоги революції люди викинули їх із влади. Подібне не вперше стається у колишній комуністичній країні. Але це дуже-дуже сумно. Оскільки вони змарнували неймовірну можливість. Я був в Україні у той час. Це був період величезного ентузіазму, але вони дозволили своїм особистим відмінностям переважити відданість власній країні», – вважає Маккейн.

Проте  американський законодавець не втрачає оптимізму і сподівається на згуртування опозиції: «Я сподіваюся вони засвоїли уроки своїх поразок. Між тим, в інших країнах, які були за залізною завісою, люди вибирали нові уряди, а ті потім поверталися до старих методів. Це траплялося у кількох випадках. Я хочу висловити обережний оптимізм з приводу того, що демократи в Україні знову повернуться до влади. Але для цього потрібна згода серед опозиції, якої не було раніше».

Як повідомлялось, після Форуму Об’єднаної опозиції, що відбувся 12 травня, американський сенатор Джон Маккейн  висловив сподівання, що українська опозиція зробила висновки з помилок минулого і наразі знову готова знайти точку опори.

Нагадаємо, на початку травня, після появи інформації про побиття екс-прем’єр міністра Юлії Тимошенко, Джон Маккейн закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на владу України та Білорусі через переслідування опозиції.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.