НОВИНИ

Кулиняк вважає реконструкцію Гостиного двору на Подолі законною

Міністерство культури вважає законним початок спеціальним науково-реставраційним проектним будівельно-виробничим підприємством «Укрреставрація» реконструкції будівлі Гостинного двору на Подолі в Києві. Про це повідомив міністр культури Михайло Кулиняк.

«Дії з реконструкції Гостинного двору цілком законні», - сказав міністр.

Кулиняк зазначив, що Гостинний двір не є пам'ятником культури.

«Будівлю, що мала культурну цінність, було зруйновано ще в Радянському Союзі, в 70-і роки, тобто нова тоді побудована будівля уже не є пам'ятником культури. Але навіть існуючу будівлю у ході реконструкції не збираються зносити», - зазначив він.

При цьому жодних рішень із дозволу на проведення реконструкції Гостиного двору, а також про землевідведення не приймалося.

На сесії 26 квітня Київська міська рада ухвалила рішення щодо надання дозволу ПАТ «Укрреставрація» на розробку проекту землевпорядження про відведення земельної ділянки на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будівлі Гостинного двору під торгово-офісний центр.

Це рішення не є документом, що дозволяє проводити будь-які будівельно-монтажні роботи на об'єкті.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 15 серпня 2011 року, будинок Гостинного двору було виключено зі списку пам'ятників архітектури УРСР, які перебувають під охороною держави.

При цьому, відповідно до чинного законодавства, зокрема закону № 574-VI від 23 вересня 2009 року «Про перелік пам'ятників культурної спадщини, які не підлягають приватизації», будівля Гостинного двору входить до переліку цих об'єктів.

Нагадаємо, 27 квітня депутат Київради, голова комісії з питань культури й туризму Олександр Бригинець (фракція «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина») заявив про початок реконструкції «Укрреставрацією» будівлі Гостинного двору.

На його думку, реконструкцію почато незаконно, оскільки на засіданні міськради 26 квітня рішення безпосередньо про землевідведення цієї ділянки не приймалося, а дозвіл на розробку проекту землевпорядження не дає права на проведення будь-яких робіт.

Зі слів голови комісії міськради, для проведення робіт компанія мала, крім одержання ділянки, отримати дозвіл на проведення будівельних робіт, чого також не зроблено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.