НОВИНИ

The Washington Post: ЄС має економічний важіль, щоб відштовхнути Україну від авторитаризму

Нова угода України з західними компаніями щодо видобутку сланцевого газу можуть дати країні новий стимул для лібералізації та відштовхнути її від авторитаризму. Про це пише The Washington Post.

«Для тих, хто стурбований майбутнім України угода з Chevron і Shell є підставою для надії. Якщо угоду буде виконано, то вона стане більшим стимулом для гарної поведінки, ніж нагородою за погану поведінку. Втім угода, здається, підриває останній підхід Заходу до України з викриття режиму Януковича після винесення вироку пані Тимошенко. Європейський Союз призупинив переговори щодо важливих торгових угод, і багато європейських лідерів зібрались бойкотувати чемпіонат з футболу цього літа в Києві. Відносини Януковича з російським урядом нині теж є холодними, що у поєднанні приманкою щодо майбутніх економічних зв’язків може дати ЄС важіль, який би відштовхнув Україну від авторитаризму. І ЄС повинен правильно використати цей важіль», - пише видання.

За словами експерта з питань Східної Європи Андерса Аслунда, Chevron і Shell можуть загрузнути в корупції під час виконання контрактів, які приноситимуть вигоду вузькому колу олігархів, що оточують Януковича.

«З іншого боку, нова угода надає можливість Україні продемонструвати, що її уряд в змозі захистити угоду він корупції та дозволити Chevron і Shell здійснювати свою роботу без перешкод. Залучення західної корпоративної ефективності в енергетичному секторі України також сприятиме усуненню однієї з найбільших довго строкових перешкод для вестернізації країни – Росії», - зазначає The Washington Post.

«Більше свободи від Росії дозволять Україні прокласти власний курс, що в тому числі, дозволило б поглибити лібералізацію відносин з ЄС. Протягом двох десятиліть незалежності Україна коливається між авторитарною моделлю на сході та демократичною на заході. Сполучені Штати та їх союзники і перша за все український народ виграють, якщо Україна зможе уникнути спокуси «путінізму», - додає видання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.