НОВИНИ

Литвин пропонує підтримати ЦВК і внести зміни у закон про вибори

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за внесення парламентом змін до закону про вибори Ради, ініційованих Центральною виборчою комісією для технічного вдосконалення виборчих процедур. Про це він сказав на погоджувальній раді Ради.

"Якщо в нас буде згода, (необхідно) вийти на технічні виправлення, якщо ми будемо мати хорошу волю", - повідомив Литвин.

Водночас спікер зазначив, що поки відповідний законопроект не надійшов у парламент.

При цьому, з його слів, після реєстрації в Раді такий проект закону ще буде необхідно обговорити й проаналізувати.

На брифінгу спікер наголосив, що доцільно врахувати винятково ті пропозиції, які стосуються технічного вдосконалення процедур.

Зокрема, він зазначив, що доцільно передбачити в законі передачу ЦВК статусу окружної виборчої комісії з виборів у закордонному окрузі, а також урегулювання норм закону в частині визнання Конституційним Судом неконституційною можливості одночасного балотування кандидатів від мажоритарних округів і за списками партії.

"Але (не можна), щоб виникла спокуса почати регулювати, змінювати принципові позиції цього закону", - сказав Литвин.

Він додав, що внести технічні зміни до закону доцільно у разі консенсусу й відсутності заперечення депутатів.

Як повідомлялось, раніше Центральна виборча комісія ініціювала внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів" для технічного вдосконалення виборчих процедур.

Ініціативи ЦВК стосуються, зокрема, передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу і друку агітаційних плакатів.

Нагадаємо, виборча кампанія кандидатів у народні депутати розпочнеться 30 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.