НОВИНИ

Держдума Росії розкритикує дотримання прав людини в ЄС

У Держдумі РФ на понеділок, 14 травня, заплановано проведення круглого столу "Про проблеми дотриманням прав людини в державах- членах Європейського союзу", повідомляють російські ЗМІ.

Агенція "РІА-новості" цитує слова першого заступника голови комітету Держдуми  РФ з міжнародних справ Андрєя Клімова, що слухання будуть присвячені опублікованій доповіді  МЗС РФ про стан прав людини за кордоном. "Ми маємо право звернути увагу на ті порушення, які кояться в країнах Євросоюзу. Найчастіше Європа виставляє себе зразком демократії та повчає інших, на помічаючи, що відбувається на її власній території", - заявив Клімов.

За словами Клімова, які цитує російське видання "Комерсант", депутати Дреждуми не обговорюватимуть ситуації прав людини в таких країнах як Білорусь, Іран чи КНДР. 

За словами автора доповіді,  уповноваженого з прав людини при МЗС РФ Константіна Долгова,  в цьому документі неупереджено, з великим фактажем показано дійсний стан справ щодо дотримання прав людини в  США, Канаді, Австралії та країнах-членах ЄС. Найпроблемнішими  питаннями з погляду прав людини в ЄС російський МЗС вважає стан «негромадян» в Прибалтійських країнах, циган, мігрантів та біженців, прояви расизму та ксенофобії. У доповіді йдеться, що найсерйозніші порушення відбуваються у Великобританії, Угорщині, Польщі, Румунії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Швеції, Латвії та Естонії.

"Найчастіше ми чуємо зі стін Європарламенту необ'єктивну і не обґрунтовану фактами  критику на адресу РФ. Ми ж постараємося об'єктивно змалювати стан справ на просторі ЄС ", – сказав Долгов в інтерв’ю російському виданню "Комерсант". За інформацією видання, запрошені члени комітету з міжнародних справ у Європарламенті не приїдуть на круглий стіл у Москві.

 Як повідомлялось, у квітні міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила про дискримінацію мусульман у країнах Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.