НОВИНИ

Богатирьова розповіла про можливості вітчизняної медицини для лікування Тимошенко

Віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова вважає неправильним "постійно говорити" про лікування за кордоном тих чи інших осіб. Про це вона заявила на брифінгу в Харкові після відвідування Обласної клінічної лікарні-Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на базі якого створено регіональний перинатальний центр.

"Не дуже правильно постійно говорити про те, що ми повинні або одніій категорії, або іншій категорії людей рекомендувати їхати лікуватися за кордон", - сказала Богатирьова на запитання, чи вважає вона доцільним внести до законодавства зміни, що передбачають можливість лікування засуджених за кордоном. На думку Богатирьової, в Україні є необхідні умови для надання якісної медичної допомоги різним категоріям хворих.

"Щодо медичної допомоги будь-якому контингенту, в Україні є можливість таку медичну допомогу надавати. Я не законодавець, я виконавець ... Як законодавець визначить, так ми будемо діяти. Щодо охорони здоров'я, хочу всіх запевнити, сьогодні як медики, як обладнання, особливо спеціалізоване, так і можливості держави дозволяють проводити діагностику, проводити превентивне лікування, проводити лікування в екстремальних умовах, залучати фахівців - якщо необхідно для людини, де б вона  не перебувала - або з інших міст, або з інших країн. Такі можливості є. Ви знаєте, що невичерпний ресурс є у телемедицини, де можна консультуватися онлайн з консультантами за кордоном ", - сказала Богатирьова.

Як повідомлялось, сьогодні, 13 травня, в інтерв'ю Euronews  прем'єр-міністр України Микола Азаров на виключив можливості лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном.

Нагадаємо, свої послуги щодо лікування Тимошенко пропонували Німеччина, Швейцарія та Росія. Однак генпрокурор України Віктор Пшонка нагадав, що лікування засуджених за кордоном не передбачене законодавством України.

Як повідомлялося раніше, Тимошенко 9 травня була транспортована з Качанівської виправної колонії в Центральну клінічну лікарню «Укрзалізниці» в Харкові для проведення курсу реабілітації під керівництвом міжнародної медичної комісії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.