НОВИНИ

ОБСЄ: перемогу Путіна на президентських виборах забезпечував адмінресурс

У Росії необхідно створити спеціальну раду, яка б контролювала забезпечення рівного доступу кандидатів на виборах до ЗМІ. Така рекомендація міститься в підсумковій доповіді бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, яка присвячена президентським виборам у Росії.

Як підкреслюється в документі, домінуючою фігурою в повідомленнях російських засобів масової інформації у передвиборчий період був Владімір Путін - йому приділялося більше часу на телебаченні і більше газетних шпальт, ніж іншим кандидатам.

Крімтого, згідно з доповіддю, в передвиборчий період на користь Путіна мобілізували адміністративний ресурс - підтримку йому надавали державні установи різного рівня.

Сампроцес голосування одержав загальну позитивну оцінку, проте при підрахунку виборчих бюлетенів ситуація явно погіршилася, відзначають представники БДІПЛ ОБСЄ.

Як повідомлялось, за результатами виборів президента РФ 4 березня Владімір Путін отримав 63,60% голосів. Лідер Комуністичної партії РФ Гєннадій Зюганов на виборах набрав 17,18% голосів, Міхаїл Прохоров – 7,98%, голова Ліберально-демократичної партії Владімір Жиріновскій – 6,22%, лідер «Справедливої Росії» Сергєй Міронов – 3,85% голосів.

Цермонія інавгурації відбулася 7 травня у Великому Кремлівському палаці, де Владімір Путін прийняв присягу президента Росії.

Нагадаємо, у день урочистої церемонії інавгурації у Москві було затримано близько 300 осіб. Серед них - опозиційний політик Борис Нємцов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.