НОВИНИ

Тимошенко радить об’єднанній опозиції більше довіряти народу

Юлія Тимошенко переконана, що головне завдання для об’єднаної опозиції – закласти такий фундамент держави, який дозволить збудувати сучасну сильну демократичну європейську Україну. Про це йдеться у листі Юлії Тимошенко, який зачитала на Форумі об’єднаної опозиції її донька Євгенія

За словами Тимошенко, у такій державі вирішувати, як кожному українцю жити повинна не чергова партія влади буде, а громадянське суспільство, яке буде міцно тримати в своїх руках кожного чиновника, посадовця і надавати їм чіткі директиви на управління країною. Необхідно радикально змінити систему стосунків між владою і суспільством.

«Опозиція, ставши владою, повинна відмовитися від частини своїх повноважень на користь громадян України. Ми зобов’язані дати людям не декларативні, а справжні інструменти впливу на всю систему влади. І не від виборів до виборів, а ті, які діють щодня. Не може життя людини залежати від гри в лотерею – пощастить з вибором президента чи ні. Хто б і коли б не переміг на президентських або парламентських виборах, людина завжди мусить мати всі необхідні засоби, щоб захистити себе правовим шляхом та мати змогу впливати на хід свого життя» - наголосила Тимошенко.

«Я в своєму житті пройшла достатньо страшних випробовувань, щоб на власному досвіді переконатися, що пересічна людина в Україні, навіть знаходячись на волі, перебуває у в’язниці безправ’я, владного насилля та безвихіддя. Я твердо знаю, як це виправити, і хочу дати декілька порад», - додала вона.

Тимошенко радить зробити відкликання депутатів, мерів, розпуск парламенту, місцевих рад, імпічмент Президенту доступними для громадян. Ці процедури мусять проводитися без мінімального втручання влади.

Крім того, треба надати кожному громадянину право звертатися до суду з заявою про порушення кримінальної справи проти будь-якого представника влади, який грубо порушив закон - наприклад, якщо чиновник примушує людину до сплати хабара.

«Суд буде зобов’язаний порушити і розслідувати цю справу. Треба дозволити громадянам збирати докази порушення посадовцями закону та надавати їх до суду. Сьогодні кожен непокірний громадянин - на оптичному прицілі у влади. Треба зробити навпаки. Але для цього треба зробити суди цілком незалежними, інакше в цій пропозиції немає ніякого сенсу», - вважає екс- прем’єр.

Вона переконана, що потрібно зробити громадянське суспільство впливовим учасником всіх політичних процесів, а для цього треба «розірвати замкнене коло монополії політиків на державотворення».

«Профспілки, творчі союзи, громадські організації, студентські і галузеві спілки мусять отримати право на участь у формуванні правил життя у своїй країні та право контролю за діяльністю влади», - пояснила Тимошенко.

Також вона вважає за потрібне перебудувати піраміду влади. Центральні органи влади повинні виконувати тільки ті функції, з якими не можуть самостійно впоратися місцеві. Тож піраміда влади повинна бути перевернута на користь місцевих громад та їх представників. Не менше 70% бюджетних коштів мусять залишатися в місцевій громаді. В центральний бюджет треба перераховувати лише необхідний мінімум.

«Адже сьогодні центральна влада здійснює не державну політику, а тотально грабує країну на користь власних офшорів», - наголосила Тимошенко.

 Окремим завданням Тимошенко бачить зміну стосунків між власниками бізнесу і найманими працівниками.

Вана пропонує, частина прибутків напряму передаватия працюючим у вигляді медичного страхування, оплати за навчання, комунальних субсидій.

«Я також прошу об’єднану опозицію відразу після перемоги передбачити в нашій спільній платформі створення спеціального комітету за участі громадськості щодо організації повернення підприємцям їх приватної власності, яка рейдерським та адміністративно-бандитським шляхом була відібрана у середнього класу на користь нових родин за останні два роки. Я прошу опозицію внести в першочерговий план дій розслідування кожної незаконно забраної копійки з бюджетів всіх рівнів, кожного державного підприємства, кожного державного родовища корисних копалин, всього, що без плати та тендерів привласнила собі ця правляча зграя», - підкреслила Тимошенко.

Як повідомлялось, 12 травня у Києві відбувається Форумоб’єднаної опозиції, у якому беруть участь активісти партій "Народна Самооборона", Народного руху, партії "Реформи і порядок" та "За Україну!", які раніше оголосили про входження до об'єднаної опозиції.

На Форумі об’єднана опозиція оприлюднила програму спільних дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.