НОВИНИ

Посол США: Обама і Янукович навряд чи зустрінуться на саміті НАТО

Посол США в Україні Джон Теффт сумнівається у тому, що президент США Барак Обама зустрінеться із президентом України Віктором Януковичем в травні на саміті НАТО у Чикаго. Про це дипломат заявив у інтерв'ю "Українській правді".

"Я не знаю, який дипломатичний протокол буде працювати там, поки це на стадії підготовки. Але я не чув про те, щоб була підготовка якоїсь окремої зустрічі", - сказав він. Теффт зазначив, що Януковича запрошено на саміт у Чикаго як главу держави, який вніс вклад у сили з підтримки стабільності в Афганістані.

Нагадаємо, у березні Янукович зустрівся з Обамою у столиці Південної Кореї Сеулі у рамках саміту з питань ядерної безпеки.

За словами посла, та зустріч планувалася і вона мала місце. "Це була коротка зустріч, під час якої пролунало три повідомлення з нашого боку. По-перше, це подяка президенту Януковичу і народу України за виконання зобов’язань повністю позбутися високозбагаченого урану. По-друге, президент Обама порушив питання занепокоєння вибірковим переслідуванням пані Тимошенко і її колег. І, по-третє, президент Обама висловив наше тверде побажання, щоб парламентські вибори в Україні в жовтні цього року були вільними, чесними і прозорими", - саказав Теффт в інтерв'ю.

Натомість, як повідомлялося раніше, президент Росії Владімір Путін запросив Віктора Януковича взяти участь у неформальному саміті СНД, який відбудеться 15 травня в Москві.