НОВИНИ

Україна визначилась з розробниками родовищ сланцевого газу

Україна визначила переможців конкурсів на укладення угоди про розподіл продукції за Юзівською та Олеською газових площ із запасами сланцевого газу. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

При цьому назва компаній-переможців міністр не назвав.

«Рішення комісії було прийнято одноголосно, при виборі переможців комісія виходила з національних інтересів України», - сказав він.

Ставицький додав, що компанії-переможці будуть оголошені найближчим часом після завершення всіх юридичних процедур, пов'язаних з проведенням конкурсів.

Разом з тим, як повідомляє британське бізнес-видання Financial Times з посиланням на джерела, близькі до ситуації, переможцями стали американська Chevron і нідерландсько-британська Royal Dutch Shell.

За словами одного зі співрозмовників видання, Chevron отримає ексклюзивне право на укладення угоди про розподіл продукції по Олеської площі, запаси якої оцінюються на рівні 8 мільярдів - 1,5 трильйона кубометрів газу.

У той же час Shell зможе підписати угодупро розподіл продукції по Юзівській газовій площі. За оцінками української геологічної служби, запаси газу цього родовища складають приблизно 2 трильйони кубометрів.

Джерело видання в уряді України повідомило також і приблизний обсяг інвестицій в розробку цих двох родовищ. За його словами, для Олеської площі він складе 170 мільйонів доларів на п'ять років, для Юзівської - близько 200 мільйонів доларів. При цьому співрозмовник додав, що в разі виявлення комерційних запасів газу, обсяг інвестицій різко зросте.

Заявки на участь в конкурсі на угоду про розподіл продукції за цими площами, крім Shell і Chevron, подавали ще три транснаціональні нафтогазові компанії: Eni - на Олеську, ExxonMobil і ТНК-ВР - на Юзівському.

Очікується, що промисловий видобуток на цих ділянках почнеться в 2018-2019 роках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.