НОВИНИ

Клюєв відчув загрозу нацбезпеці від цін на ринку медикаментів

Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв вважає, що ситуація на ринку лікарських засобів загрожує національній безпеці. Про це йдеться в повідомленні його прес-служби.

«Установлено, що ситуація в цій сфері несе пряму загрозу національній безпеці держави», – сказав Клюєв.

З його слів, за дорученням президента Віктора Януковича РНБО вивчила ситуацію, що склалася на ринку ліків.

Клюєв підкреслив, що серйозну стурбованість керівництва країни, зокрема, викликає питання ціноутворення на лікарські засоби та їх якість.

«Ціни на ліки в роздрібній торгівлі перевищують у десятки разів закупівельні ціни, що обумовлено наявністю декількох посередницьких структур від виробника до споживача. Якість лікарських засобів, увезених в Україну, у багатьох випадках не відповідає міжнародним і державним стандартам», – зазначив він.

Зі слів секретаря РНБО, необхідно забезпечити захист інтересів людини та суспільства, мінімізувати рівень загроз у медичній сфері.

«Головне – знизити рівень смертності і створити умови, коли громадяни України зможуть забезпечити себе доступними і якісними ліками. Держава має гарантувати безпечне лікування, насамперед шляхом установлення відповідальності за порушення прав і законних інтересів громадян у сфері охорони здоров'я», – сказав він.

Клюєв повідомив, що РНБО вже підготувала пропозиції про залагодження ситуації в цій сфері.

Нагадаємо, у квітні Антимонопольний комітет з результатам розслідування констатував ознаки індивідуальної та колективної монополії на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Свої висновки АМКУ направив тоді на розгляд Адміністрації президента і Кабінету Міністрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.