НОВИНИ

Наступне судове засідання над затриманими українцями в Лівії відбудеться 21 травня

Військовий суд Тріполі продовжить розгляд справи щодо затриманих за підозрою в участі у військових діях українців 21 травня.

Як повідомив 7 травня прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров, в понеділок пройшло 4-е засідання по цій справі, на якому і сторона обвинувачення і сторона захисту передали суду нові матеріали справи і заявили про необхідність додаткового вивчення цих документів.

«У зв'язку з цим наступне судове засідання відбудеться 21 травня», - повідомив Дикусаров.

Він додав, що затримані українці почуваються задовільно і після судового засідання мали можливість поспілкуватися зі своїми адвокатами.

За інформацією МЗС, 10 травня в місце утримання українців прибудуть їхні адвокати для проведення зустрічі, а також українські дипломати.

Як повідомлялося, в Лівії проходить судовий процес щодо українців, про затримання яких стало відомо у вересні 2011 року. Це цивільні фахівці, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості.

У березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, інші і далі утримувалися лівійськими повстанцями під вартою.

З моменту затримання українців в ЗМІ періодично з'являлася інформація про те, що насправді громадяни Україні є найманцями, які воювали на стороні Каддафі, тому й затримані повстанцями. Проте в МЗС цю інформацію неодноразово спростовували.

Всього перед судом постали 25 осіб, в числі яких, окрім українців, громадяни Росії та Білорусі. Суд розпочався 4 квітня в Тріполі. Всій групі пред'явлено звинувачення у відновленні військової техніки, яка нібито використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.