НОВИНИ

Прем'єр Литви радить своєму президенту прямо в очі вказати Януковичу на помилки

Президенту Литви варто було б взяти участь в саміті у Ялті, щоб особисто висловити президенту Януковичу протест у зв'язку з кримінальним переслідуванням Юлії Тимошенко. Про це заявив литовський прем'єр Андрюс Кубілюс.

"Можливість поїхати до України і сказати українському керівництву прямо в очі, які помилки вони роблять, в тому числі і в справах прав людини, правової держави - я маю на увазі справу тієї ж Юлії Тимошенко, я б назвав цінним", - сказав прем'єр в після зустрічі з президентом Далею Грібаускайте

Він додав, що "вирішувати це, без сумніву, буде сама президент". "Але я б хотів зазначити, що доля України дуже важлива не тільки для самої України, але і для нас, які знаходяться на околиці Євросоюзу, гравітація всього регіону Східного партнерства ближче до ЄС є нашою життєвоважливою справою геополітичної безпеки", - сказав прем'єр.

Про своє рішення президент Литви має оголосити в понеділок, 7 травня.

Нагадаємо, від участі в саміті глав держав Центральної Європи, що пройде в Ялті 11-12 травня, вже відмовилися 12 президентів.

Як повідомлялося раніше, на торішній саміт лідерів держав Центральної Європи у Варшаві приїхали 19 глав держав, в т.ч. і Віктор Янукович. Учасники саміту провели тоді зустріч з президентом США Бараком Обамою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.